Неизвестни факти за морковите

Неизвестни факти за морковите

Неизвестни факти за морковите

Blog Article

Високото ниво на бета-каротин в морковите играе ролята на антиоксидант за увреждането на клетките, постигнати в тялото чрез нормален метаболизъм. Той помага за забавянето на стареенето на клетките.

Масовото прибиране на морков става през есента, в края на октомври началото на ноември.

Освен това пиенето на много големи количества може да доведе до каронемия – състояние, което оцветява кожата ви в жълто-оранжево, като резултат от високите нива на бета-каротин в кръвта.

Име Имейл Съгласие Записвайки се се съгласяваш "Здравей Живот ЕООД" да използва информацията, която предоставяш в полетата горе, за да ти изпраща новини и интересна информация, статии, рецепти, групови детокс и кампании, предстоящи събития и други материали свързани с балансирания начин на живот.

Морковете се използват като евтина и много удобна маска за лице. Просто смесете настърган морков с малко мед. Вижте пълната рецепта тук: маска за лице.

Морковът е взискателен към почвената влажност, особено при поникване на семената и през първите фази от растежа. По-късно е сравнително сухоустойчив и по-малко взискателен, но при умерена и равномерна почвена влажност през вегетацията дава по-висок и по-качествен добив.

В медицината за лечебни цели приложение намират най-вече семената и корените на зеленчука. От семената се извлича каротин, етерично масло, спиртът чераниол, флавоноиди и още вещества с противомикробно и противораково действие.

Моркови - какво е растението, колко тежи, от какво се състои - всичко за морковите

Морковите са род растения от семейство Чадър... Растението се състои от масивна коренова култура и буйни куп силно разчленени перали листа.

Освен това осигурява защита срещу очни заболявания, причинени от стареенето. Освен това намалява риска от улавяне на катаракта, което е често срещано очно заболяване.

Аз си правя моркови с репички :) и добавям чесънче и магданоз. За сезона е супер салата, особено за тези, които не им понася зелената салата. :)

Магнезият и калият подобряват работата на сърцето и кръвоносните съдове.

Витамин В помага за добра памет и способност за концентрация. Той подпомага организма в ежедневната борба със стреса.

Преди да започнете да морковите замразявате морковите, те трябва да бъдат бланширани. Бланширането (попарване на зеленчуци във вряща вода или пара за кратко време), е задължителна стъпка от приготовлението на почти всички зеленчуци, които трябва да бъдат замразени.

Report this page